iReceptář do ucha

Jak pečovat o zahradu, pokojové rostliny nebo třeba o psa? Jaké trendy dnes hýbou zahradou i světem za jejím plotem? V tom vám poradí podcast Receptář do ucha, který připravujeme s odborníky i nadšenými laiky. Protože Receptář vždycky ví, jak na to.

Listen on:

 • Apple Podcasts
 • Podbean App
 • Spotify
 • Amazon Music
 • TuneIn + Alexa
 • iHeartRadio
 • PlayerFM
 • Listen Notes
 • Samsung
 • Podchaser
 • BoomPlay

Episodes

2 days ago

Jak poznat dobrý recept a jak pracovat s recepty po babičce? Co jeho samotného přivedlo k pečení a co byla úplně první věc, kterou sám upekl? Proč se při nákupech řídit chutí? Co si peče jen tak pro radost? A co má pokaždé ve spíži? O tom všem jsme si povídali s pekařem a cukrářem Josefem Maršálkem.

Tuesday Jul 09, 2024

Zajímá vás, jestli kachny chované pro lov slimáků nepoškodí zeleninové záhony? Co udělat s plísní na skoro zralých rajčatech? Proč jsou problém hořké cukety? Nebo kdy vlastně zalévat rostliny ve skleníku, když panují velká horka? S tím vším vám poradí v podcastu naše odbornice Jana Bucharová.

Tuesday Jul 02, 2024

Chtěli byste vědět, jak si dobře poradit při rekonstrukci? Jak sestavit rozpočet nebo vybrat kvalitní stavební firmu? Co vůbec znamená opravovat starý dům? A jak moc vám při tomhle úkolu mohou pomoci dotace? Nejen o tom jsme si v rozhovoru povídali s Michalem Průšou ze společnosti Huntsmann Building Solutions.

Monday Jun 24, 2024

Toužíte si ještě na poslední chvíli zasít letničky? Nevíte, jak se správně připravuje kopřivová jícha? Proč byste si měli na zahradě držet slunéčka a škvory? Zapomněli jste vyštipovat rajčata a teď si nejste jistí, jestli budou plodit? S tím vším vám v další poradně podcastu poradí naše odbornice Jana Bucharová.

Tuesday Jun 18, 2024

Zajímá vás, jak se pěstuje biolevandule? Proč jsou české lázně opravdu léčivé? Za co vděčíme našemu bylinářskému dědictví a proč se u nás některé bylinky úplně přestaly pěstovat? Nebo byste sami chtěli vědět, kde se o léčivé síle bylin dozvědět víc? O tom všem mluví v této epizodě podcastu naturopatka a majitelka Levandulového Údolí Helena Neumannová.

Tuesday Jun 11, 2024

Chtěli byste vědět, co je pravdy na tom, že se fotovoltaika špatně hasí? Daly by se panely použít jako střešní krytina? Jaké podmínky musí splňovat instalace domácí fotovoltaické elektrárny? Jak je bezpečná a jestli potřebuje revizi? Nejen na to se ptali i další naši čtenáři a posluchači. V naší specializované poradně odpovídá odborník na fotovoltaiku společnosti Innogy Pavel Matoušek.

Tuesday Jun 04, 2024

Možná ani cvičit nechcete. Třeba vám to jen nařídil lékař. Nebo najednou zjišťujete, že vás bolí záda a kolena tak, že se ráno bez cvičení nehnete. A najednou stojíte před rozhodnutím, jak začít. „Zdraví je nejsilnější a nejlepší motivace,“ říká trenér Václav Rázl v našem podcastu. „Pečlivě si ale vybírejte, s kým na něm budete pracovat.“

Tuesday May 28, 2024

Rozhodujete se mezi tyčkovými a keříčkovými fazolemi? Přemýšlíte, jestli má smysl zasít hlávkový salát nebo ten k česání? Chcete neopečovávaný pozemek proměnit v louku? Nevíte, jestli je lepší dýně pěstovat na zemi, nebo jim poskytnout oporu? Je to opravdu tak, že si některé rostliny na záhoně škodí? Na všechny tyto otázky vám v poradně odpoví naše odbornice Jana Bucharová.

Tuesday May 21, 2024

Zajímá vás, na čem všem můžeme být závislí? Kdo je adiktolog a jak pomáhá? Jak vůbec v mozku vzniká závislost? Čím závislost zasahuje celé rodiny? A jestli vůbec existuje nějaká zdravá závislost? Pak si poslechněte dnešní rozhovor s adiktoložkou Kateřinou Francovou.

Monday May 13, 2024

Nevíte, jak správně pěstovat slunečnice a jakou jim poskytnout oporu? Chtěli byste si ještě zasít vlastní okurky? Zajímá vás, jak funguje bylinkový čaj při máčení semínek? A proč je dobré sázet rajčata našikmo? Na to všechno jste se ptali v naší poradně a vyčerpávají odpovědi i zkušenosti z vlastní zahrady poskytla Jana Bucharová.

© Vltava Labe Media 2024

Version: 20240320